Dziś kończymy pierwsze organizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminę Sztutowo, z inicjatywy Gminy Sztutowo, półkolonie. Półkolonie dla uczestników były bezpłatne, dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu gminy. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu pn. “Letnia podróż pomiędzy wodami”.  Nad właściwą organizacją oraz przebiegiem wydarzenia czuwała pani dyrektor biblioteki Krystyna Dróżdż, przy wsparciu Urzędu Gminy. W półkoloniach łącznie udział wzięło 45 dzieci.  Jest mi niezmiernie miło, iż pomysł utworzenia półkolonii w Gminie Sztutowo odpowiedział na potrzeby mieszkańców oraz okazał się w strzałem w 10! Chciałbym w imieniu własnym oraz mieszkańców Gminy Sztutowo serdeczne podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w  wydarzenie.

Półkolonie okazały się świetną formą spędzenia czasu wolnego dzieci z naszej Gminy. Dzieciom została zapewniona moc atrakcji oraz wrażeń. 

Możecie Państwo być pewni, że będę czynił wszystko by półkolonie z nami zostały na długo, gdyż drzemie w nich potencjał na kolejne lata. To wielki sukces nas wszystkich. Bardzo Wam Wszystkim i każdemu z osobna za to dziękuję.

Wójt Gminy Sztutowo
Robert Zieliński

Projekt „Letnia podróż pomiędzy wodami – upowszechnianie rybackiego i morskiego dziedzictwa kulturowego wśród dzieci z Mierzei Wiślanej” realizowany w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 “Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej’, objętego Programem Operacyjnym “Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.