Podczas tegorocznych ferii zimowych brakowało śniegu, ale w naszej bibliotece, dzięki wyobraźni dzieci mieliśmy go mnóstwo. Wybraliśmy się   do Krainy Lodu i wraz z Elzą, Anną oraz innymi bohaterami tej lodowej opowieści, czytaliśmy książki i  świetnie  się bawiliśmy.

   W pierwszym dniu dzieci malowały tę przepiękną, lodową krainę. W następnych były zabawy ruchowe: skakanie po lodowych krach, przechodzenie pod lodowymi soplami, biegi ze śniegową gwiazdką na głowie, czy rzucanie  kulkami do celu. Nie zabrakło zagadek i kalamburów. Najlepszą zabawą było lepienie gazetowego bałwana Olafa. Była też ZIMOWA LOKOMOTYWA, którą dzieci przejeżdżały przez różne zimowe miejscowości i wykonywały na stacjach specjalne polecenia np. pokonywanie zaspy, rozgrzewka na postoju (ćwiczenia), czy z zawiązanymi oczami doczepianie nosa bałwanowi Olafowi. Na koniec podróżni zwalczyli trolle „śniegowymi” kulkami i w ten sposób dostali  się do KRAINY LODU. W sobotę wykonywaliśmy ozdobne pudełka z okazji DNIA BABCI I DZIADKA.

   Następny tydzień rozpoczął się  wizytą teatrzyku BLASZANY BĘBENEK, który wystawił sztukę DZIADEK DO ORZECHÓW. Spektakl bardzo podobał się dzieciom, nie tylko mogły go oglądać, ale świetnie się bawiły, wykonując różne ćwiczenia i polecenia aktorów. Kolejny dzień to zabawy zimowe i gra planszowa szukanie – bałwana Olafa. Były też prace plastyczne „ Ptaki zimą”. Na jedno ze spotkania  zaprosiliśmy p. Teresę Kozakiewicz, którą pasjonuje ornitologia. Zgłosiła nasze dzieci do akcji ZIMOWE PTAKOLICZENIE. Przyniosła na spotkanie zdjęcia ptaków zimujących na naszym terenie i opowiedziała o nich. Potem poszliśmy w teren, aby je policzyć.

   Ostatni dzień to poszukiwanie skarbów, którymi  opiekowała się królowa Elza (w jej rolę  wcieliła się uczestniczka  naszych zabaw – Amelka). Dzieci musiały pokonać wiele przeszkód, aby dotrzeć do siedziby Elzy i  stać się właścicielem skarbu.

Za rok na dzieci będzie czekał, kolejny literacki bohater, który zabierze „feriowiczów” do krainy literatury i świata zajmujących zabaw.

Zapraszamy 🙂